Rok 2024 přinese hodně nových výzev! Bude to daleko větší jízda, než v roce současném.

Čínská astrologie má dlouhou tradici, vyvíjí se déle než čtyřitisíce let. Přes čtyři tisíce let pozorování hvězd, přírody a lidí. Je to propojení astrologie, kosmologie a šamanismu.
Rok Dřevěného Draka oficiálně začíná 10.2.2024. Jenže Drak a navíc pod vládou elementu Dřeva je silně Jangové znamení a současný vládce Vodní Zajíc je proti němu mírné Jinové znamení. To znamená, že Drak začne přebírat otěže mnohem dříve než na nový čínský rok.
Vliv Draka mohou vnímaví lidé cítit ve vzduchu už nyní. Jangový vliv nového roku totiž začíná už koncem listopadu, kdy začíná vládnout měsíční znamení Krysy. Jinový nový rok pak začíná v únoru 2024. Teď se vliv Draka více projeví v našem nitru a v příštím roce i navenek.

Co nás v soužití s energiemi Dřevěného Draka čeká?

Každý bude na vliv Draka reagovat po svém, podle svého nastavení a podle toho, co zrovna zažívá. Lecos lze odhadnou s pomocí Astrotypu. Všeobecně ale Drak bude mít tendenci bourat staré struktury a pořádky, které jsou zamrzlé a brání dalšímu vývoji. Kdo se tomu bude příliš bránit a bude nepřizpůsobivý to může mít docela těžké. Drak bude přinášet nové vize a nové možnosti. Drak není troškař, detaily ho nezajímají. Drak má velkou sílu a tak na nás bude klást vysoké nároky. Drak se chce zabývat spíše velkými projekty a ty také podpoří. Znamení Draka rychleji jedná, než myslí. Problémy pak řeší za pochodu. Dejte si proto pozor na unáhlenost a tendenci předbíhat běh událostí.
Drak je velice přímý a nebere si servítky. Proto to může být v komunikaci mezi lidmi někdy velmi vyhrocené. Proto bude důležité vážit slova, abyste nějakou neuvážeností zbytečně nerozbíjeli své vztahy.
Dřevěný Drak nemá rád pravidla. O to víc si musíte pohlídat situace, kde jsou pravidla třeba. Může se snadněji stávat, že se pravidla dodržovat nebudou. Na druhou stranu ale může Drak přispět ke změně zastaralých pravidel, které nás příliš omezují, neodpovídají současné situaci a brání tvoření nového. Drak je prostě rebel. Znamení Draka je velkorysé a to bychom měli v roce 2024 být i my. Drak v roce 2024 nám podpoří rozmanitost a hojnost, pokud budeme velkorysí. Na druhou stranu pozor abychom to s hojností nepřeháněli. Mohlo by nás to vyčerpávat. Jak se říká „Všeho moc škodí“. Znamení Draka svou silou často vzbuzuje obavy, ale ve skutečnosti je to dobrosrdečné znamení.
Drak v roce 2024 podpoří růst, rozmach, kreativitu v tom, co jsme si v předchozích letech připravili. Pozor si musíte dávat na přílišnou naivitu a tendenci přehlížet detaily. Nezapomeňte si hrát. Zajímavé, je že Drakům občas trochu chybí smysl pro humor. Berou někdy věci velmi vážně. Proto si občas vědomě dělejte srandu i sami ze sebe. Neberte sami sebe a svůj život příliš vážně. Zvláště pak v druhé polovině roku. Dejte si také pozor, abyste sami na sebe, ale i na své okolí nekladli přehnané nároky.
S Drakem se můžete povznést do výšin nahlédnout na sebe, svůj život, své možnosti z nové perspektivy.

Naročnější rok mohou mít lidé, kteří jsou narozeni v roce Psa. Pes je přesně na opačné straně zvěrokruhu a má spoustu věcí obráceně, než Drak. Může se to týkat i jedinců, kteří sice mají jiné roční znamení, ale mají silně zastoupeného Psa na jiných pozicích v astrotypu (konec září a většina měsíce října, 19-21 hodina narození SEČ nebo i lunární znamení dne). Drak a Pes se sice mohou navzájem učit a inspirovat, ale často je to velmi náročné. Nebývá výjimkou že si váš učitel může být právě opačné znamení. Je tam ale jasně daná hierarchie, žák-učitel. Pak to může být prospěšný vztah. Aby spolu mohli Drak a Pes nějak dobře fungovat, je k tomu třeba jistý duchovní nadhled a sebedůvěra. V opačném případě jsou tato znamení konfliktní až nepřátelské. Takže milí psi, můžete se nechat obohatit energií noého roku, ale musíte si dovolit opustit svou komfortní zónu.
Lidé ve znamení Tygra zase mohou mít s Drakem také jisté potíže, ale jsou schopni je snadněji řešit, než Pes.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o vztahu vašich energií se znamením a rokem Draka, můžete se objednat na konzultaci vašeho Astrotypu.

Přeji vám šťastný konec současného roku a vše nejlepší do roku dalšího, roku Dřevěného Draka 🙂

Jan

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím