Ve svém nevědomí si každý z nás nese nějaká ta traumata a zranění z minulosti. Tedy kromě osvíceného člověka, ale osvícených zde na zemi vždy bylo jen pár jedinců. Často o těchto svých zraněních a traumatech ani nevíme. Jsou skrytá v našem nevědomí, až do doby, kdy je nějaká situace vynese na světlo. A ani tehdy lidem často nedochází, o co se jedná. Vnímají příčinu svých potíží vně sebe.

Tato traumata a zranění mohou pocházet z našich minulých životů, z dětství, ale i z našeho rodinného systému, takže primárně ani nemusí být naše a i přesto silně ovlivňují naše životy.

Zároveň na starých traumatech vyrůstají traumata nová. Někoho například v dětství zranil otec a nyní ho zraní partner nebo šéf v práci a trauma se tím ještě víc posílí.

Čím více si v sobě, vědomě či nevědomě, takových traumat neseme, tím méně si můžeme užívat život tady a teď. Nemůžeme tvořit svůj život flexibilně. Reagujeme na životní situace energiemi minulosti a opakujeme staré vzorce, které nás kdysi ochránily, ale teď už nefungují.

Rodinné konstelace, Klíč k životu, Reiki a další podobné techniky nám pomáhají postupně vystupovat z traumat a vzorců minulosti. Chce to ale trpělivost. U těžších traumat je třeba pravidelná a dlouhodobější práce. Proto se některé situace v životě i v terapiích vracejí stale znovu a znovu. Je to vždy příležitost udělat další transformační krok. Až si jednoho dne uvědomíte, že je něco jinak. Situace, která vás trápila buď přestane existovat nebo jí najednou zvládnete jiným způsobem.

V rodinných konstelacích  často (ne vždy) přistupujeme k traumatům přes náš rodinný systém, ale stejně je to hlavně o nás. V Klíči k životu zažijete naplno, že je to o vás. O to je ale ta práce těžší. Snadnější je hledat chybu jinde.

Sám na sobě jsem zažil, jak je tato práce důležitá a osvobozující. Proto jsem se rozhodl nabízet tuto příležitost i druhým. Vyslechnutím přednášky, či přečetením knížky sice můžeme získat inspiraci ze zkušenosti někoho dtuhého, ale svá traumata tím nevyléčíme. Maximálně je můžeme svým přebujelým rozumem zmírňovat či potlačovat. Léčení je možné pouze prožitkem a transformací energií. Traumata totiž nejsou slova, jsou to energie. Energie jsou silnější než slova.

Základní přirozeností a podstatou každého člověka je láska, radost a chuť poznávat a učit se. Pokud něco z toho komukoliv chybí, stojí za tím trauma. Vyléčením každého traumatu se více přiblížíte ke své přirozenosti a podstatě.

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím