Čtými příznaky u lidí, kteří se setkali s COVID-19 je ztráta čichu a chuti. Tyto naše smysly jsou spojeny s našimi prvními dvěma čakrami, které se hodně týkají našeho fyzického, pozemského, materiálního bytí. Když se na to podíváme pohledem symboliky této nemoci a globálními dopady kolem ní, tak se nabízí pohled, že COVID-19 přináší snížení přebujelého světového materializmu. Není to o tom, že bychom se měli vzdávat materiální hojnosti, ale na druhou stranu je to podnět a příležitost k přehodnocení našich hodnot. Zákonem Univerza je rovnováha a naše civilizace se v tomto směru velmi výrazně vychýlila z rovnováhy. COVID-19 nám přináší něco jako varování, vyžaduje po nás nejen řeči, ale už i hmatatelné kroky směreem k návratu do rovnováhy mezi materiálním a duchovním. Bohužel mám pocit, že lidstvo jako celek je k tomu zatím hluché a slepé. Snaží se bojovat o návrat k tomu, co nás žene do záhuby, místo aby zamýšlelo nad tím, co nám touto situací Univerzmu říká.

Už přes dvanáct let se poměrně intenzivně věnuji svému osobnímu rozvoji a pracuji tímto způsobem i se svými klienty. Mám díky tomu zkušenost, že je s námi Univerzum v neustálé interakci a že s námi komunikuje mnoha způsoby. Naše problémy, ať už psychické nebo fyzické, nevznikají ze dne na den. Hned v samém prvopočátku dostáváme různé signály, že se někde vychylujeme z rovnováhy, že něco s námi není v pořádku. My tomu ale z různých důvodů nevěnujeme pozornost. Signály sice postupně sílí, ale mnoho lidí (a já byl dříve také takový) je začne vnímat až když se zhmotní skrze nemoc, smrt, finanční ztrátu, rozvod, deprese a podobně, každý podle svého nastavení.
A to samé se děje na globální úrovni. Signály, že děláme něco špatně se ozývají už dlouho, dokonce se o nich už dlouhodobě mluví, ale velmi málo se mění. COVID-19 je už docela silný signál, ale s tím, co může pro lidstvo nastat je ještě velice jemný. Jak dlouho nám ještě bude procházet drancování planety? Jak dlouho budeme kácet a ničiti deštné pralesy „plíce planety“? Není poučné vidět naše propojení se Zemí? Ničíme plíce planety a tento virus nám dělá to samé. To, co děláme planetě Zemi, děláme i sami sobě!

JAK SE O SEBE POSTARAT PŘI I PO ONEMOCNĚNÍ COVIDEM

Amazonský prales je nazýván plícemi planety a i když jsme ho už hodně poničili, stále má v sobě velkou sílu. Můžete si představit vnitřním zrakem Amazonský prales a požádat o jeho léčivou sílu. Tuto sílu můžete pocítit v oblasti plic a zároveň srdeční čakry, protože bezpodmínečná láska je tím nejlepším lékem.

Můžete oživit své čakry, možností je mnoho. Uvádím informace o prvních dvou zmíněných čakrách:

Čich je spojený s první čakrou Muladharou, která se nachází v oblasti mezi řití a pohlavními orgány a je spojena s kostrčí, otevírá se směrem dolů, k zemi. První čakra je také nazývána jako kořenová nebo základní čakra.Je to prapůvodní životní energie, pradůvěra, vztah k zemi a materiálnímu světu, stabilita, síla prosadit se. Tělesná vůle být, čich ohnivě červená barva, Podpořit tuto čakru můžete kontaktem s čerstvou kyprou půdou, pozorováním rudého západu či východu slunce a červánků, sezením v přírodě na zemi v tureckém či lotosovém sedu, zpíváním vokálu „u“ v hluboké tónině „C“ nebo mantrou „LAM“.Tato čakra se u ženy otáčí doleva a u mužů doprava, Využít můžete dle intuice kameny, například Achát, Hematit, Krvavý jaspis, Granát, Červený korál, Rubín. Nebo také vůni Cedru nebo hřebíčku (esence, oleje, balzámy, tinktury…)

Chuť je spojená se druhou čakrou Svadhisthanou, která se nachází nad pohlavními orgány. Je spojena s křížovou kostí a otevírá se směrem dopředu. Nazývá se i jako sakrální čakra nebo centrum kříže.Druhá čakra je o prapůvodních pocitech, zapojení do proudu života, smyslnosti, sexualitě, tvořivosti, údivu a nadšení. Je spojována s naším vnitřním dítětem. Barva oranžová, element voda, chuť.
Oživuje jí měsíční svétlo, zvláště za úplňku, dotyk s čistou a průzračnou vodou i pohled na ni. Posezení v přírodě u vody nebo koupel v ní. K aktivování se také hodí každá plynulá hudba, vzbuzující pocit nezkalené životní radosti. Je to i plynulá hudba lidových tanců. Pak také jasná oranžová barva.Drahokamy jako Karneol nebo měsíční kámen. Příznivě působí i vůně Santalového dřeva. Můžete také zpívat vokál zavřené „o“ v tónině D nebo mantru VAM. Druhá čakra se u žen točí doprava a u mužů doleva.

Z výše uvedeného je zcela jasné, že nám Bůh dal k dispozici vše, abychom mohli žít zdravý a spokojený život. Nemusíme nic vymýšlet, všechno už tady dávno je. Jen to využít, ale zároveň neničit. My jsme nebyli fyzicky vyhnáni z ráje. My jsme jen ztratili víru a tím jsme zabloudili ve své vlastní mlze, ve svém vlastním snu.

K návratu k harmonii vám mohou i přírodní produkty Tibeteské medicíny, technologi EPAM, které najdete v našem eShopu www.lecenka.cz.

Dej vám Bůh zdraví!

Rubrika:

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím