Trochu jsem se zdráhal, jestli mám tento příspěvek zveřejnit. Ne že bych se obával tohoto tématu, ale říkal jsem si, jestli už se příliš nevzdaluji od toho, čím zabývám. Ale nakonec se mi při kontaktech s klienty dostalo potvrzení že ne, že tento příspěvek zveřejnit mám.

Máme teď rok Zajíce a jedna z důležitých oblastí, které ke znamení Zajíce neodmyslitelně patří je sexualita. A zároveň je téma sexuality více otevřené i v jarním období. Zřejmě i proto se mi teď dostaly do rukou staré Taoistické texty o hluboké sexuální moudrosti lásky a Tao čchi kung.

Jedna ze zajímavostí, na kterou jsem narazil a o kterou se chci podělit se týká oblasti 7 žláz a 12 reflexních zón. Sice už to není v současné době věc úplně neznámá, ale může být zdraví prospěšné si jí připomenout. A pro někoho to třeba může nové.

V mnoha čínských domácnostech se v dávné minulosti vyskytovaly takzvané „polštářové knihy“.
V protikladu k indické Kámásútře a dnešním západním knihám o sexu, které se více zaměřují na pohlavní styk, se tradiční Taoistické knihy více zabývaly studiem sexuálního zdraví a podporou dlouhověkosti. Zabývaly se tím, jak utvářet sexuální vztahy tak, aby podporovaly dlouhověkost, zdraví těla i zdraví ducha, muže i ženy. A také tím, aby byla hra lásky pro oba partnery atraktivní a příjemná. Cílem taoistického ložnicového umění bylo i maximální prodloužení „návštěvy velvyslance v nebeském paláci“.

Poezie a estetika ve výrazech

Východní kultura byla velmi poetická a to i ve výrazech, které se týkaly sexuality. Tato obrazná řeč příjemně přispívala k atmosféře, ve které se hry lásky odehrávaly. Kromě toho tento jazyk umožnil čínským básníkům a spisovatelům popisovat sexuální akt, aniž by tím popudili citlivé čtenáře nebo náboženské organizace.
Například se používali různé obraty ve kterých se vyskytovaly „mraky a déšť“, což byl výraz pro sexuální akt. „Mraky“ symbolizují shlukující se bouři ženské podstaty. „Déšť“ zastupuje ejakulaci mužského semene. Vznikaly tak věty typu „Mraky se shlukly, ale déšť nepřišel“, „Když déšť dopadl na zem, mraky se rozptýlily“ nebo výrazy jako „Lehké kapání“, „Liják“ a podobně.
Pro označení mužského orgánu se používaly názvy jako „Nefritová hůlka, stonek, tyčka…“, „Jednorožec“, „Jangová pagoda“, „Diplomat“, „Velvyslanec“, Tygr“ a mnoho dalších výrazů.
Pro ženské pohlavní orgány se používaly napřídlad „Nefritová brána, komůrka nebo branka“, „Hluboké údolí“, „Rumělková jeskyňka“, „Zlatá propast“, „Nebeský palác“, „Údolí osamělosti“ a podobně.
Tyto názvy odrážely i to, jaký kdo měl vztah k sexualitě a zkušenost se sexualitou. Odrážely vnitřní stav daného jedince.
Samozřejmě existovaly poetické názvy pro všechny oblasti sexuality, jako například pro orgasmus „Příliv“, „Vrchol přílivu a odlivu“, „Příliv Jinu“, i pro fyzické části pohlavních orgánů i těla. To už zde ale nebudu rozvádět.

Erotická partnerská masáž

Pokud se chce pár milovat, je prospěšné, když během her lásky dodržuje určité pořadí stimulace partnerových erotogeních zón. Prvním důležitým předpokladem je, aby muž harmonizoval svou náladu s pocity partnerky. Pouze tak se vzpřímí jeho nefritová hůlka.

K primárním erotogenním zónám, jinové energii, patří rty, stydké pysky, jazyk a prsní bradavky.

K sekundárním erotogenním zónám, jangové energii, patří ušní lalůčky, šíje (především 7 krční obratel), bod v kříži (kde se stýká křížová kost s bederními obratli), polovina hýždí (kde nohy přecházejí v kyčel), vnitřní strana stehen a podkolení jamky.

K terciálním erotogenním zónám, neutrální energie, patří strany malíku, vnitřní plochy rukou, pupek, konečník, nosní dírky, ušní otvory, chodidla, palce u nohou. Terciální zóny se běžně nacházejí v klidovém stavu, dokud nejsou aktivovány primární a sekundární zóny.

Všechny uvedené partie jsou propojeny s meridiány a díky tomu má jejich stimulace pozitivní vliv i na zdraví člověka. Existují i doporučené postupy týkající se masáží jednotlivých zón, ale to už převyšuje možnosti tohoto příspěvku. To už ponechávám vaší intuici :-).

Eerotická masáž nefritové hůky a nefritové brány

Také nefritová hůlka a nefritová brána i jeskyňka mají své zóny, které jsou spojené s meridiány. Proto je důležité, a zdraví prospěšné, aby během sexuálního aktu nebo během masturbace byly aktivovány pohlavní orgány celkově. Jinak může docházet k energetické nerovnováze v těle.
Pokud je například u ženy aktivován pouze klitoris nebo povrch nefritové brány, aktivuje se meridián močového měchýře. To může mít za následek nerovnováhu v oblasti tekutin v těle, například otékání nohou a může to přispívat i k nadváze.
Nebo když muž aktivuje, masíruje pouze vrchol penisu, může to u citlivého jedince klidně způsobit i srdeční potíže. Vrchol penisu je nejcitlivější a jeho stimulace vyvolá rychlý orgasmus, ale pro muže je mnohem prospěšnější stimulace celé nefritové hůlky. Moje zkušenost je, že pro mne je to i příjemnější.

Ve staré číně bylo zvykem, že žena měla z různých ušlechtilých materiálů vyrobenou nefritovou hůlku ve tvaru a velikosti hůlky svého partnera. Tu pak používala, když byl partner na cestách. Byla to nejen prevence manželské nevěry, ale mělo to i zdravotní důvody. V dnešní době je na trhu velký výběr náhražek živých nefritových hůlek a mnohem lépe teď chápu jejich význam i pro fyzické zdraví. Jen musí žena při pořizování věnovat pozornost tvaru a velikosti, který by měl odpovídat její nefritové jeskyňce.

Pro ilustraci přikládám obrázky nefritové hůlky a nefritové brány, na kterých je znázorněno 12 reflexních zón a sedm žláz.

Nefritová hůlka
Nefritová brána

Intimita, sexuální prožitek

Velký vliv na kvalitu intimního a sexuálního prožitku mají energie obou partnerů. O tom dost napoví porovnání Astrotypů obou partnerů. Astrotyp se vypočítává z data, času a místa narození.

Také mají vliv příznivější a méně příznivé období v cyklech ženy, ale i muže. Jsou doby, kdy je sperma kvalitnější. To má i významný vliv pro početí dítěte. Uvádím čtyři příklady příznivých období:

  • dva týdny před menstruací ženy
  • týden po menstruaci
  • brzy ráno v době od 5 do 7 hodin (SEČ zimní čas)
  • večer v době od 19 do 21 hodin (SEČ zimní čas)

Významný vliv na sexuální prožitek pak máme i my sami. O kvalitě prožitku rozhoduje naše vnitřní nastavení, rozpoložení, duševní i fyzické zdraví a fyzická kondice. Také to, jak umíme nakládat se svými energiemi.

Hlavně nečekejte nic od partnera. Vy sami se musíte otevřít a probudit svojí sexualitu. To co vy dáváte svému partnerovi, to zpětně jste schopni získat i vy sami. Jako všude jinde, je i v sexualitě důležitá výměna Jinu a Jangu, přijímání a dávání. Tím proudí energie.

S případnými potížemi v oblasti sexuality se dá účinně pracovat. Ať už skrze Klíč k životu, konstelace nebo s pomocí doplňků stravy (některé nabízím i ve svém eShopu Léčenka.cz). Nebo i s pomocí tantrických výcviků a dalších tachnik. Takže to nevzdávejte!

Na závěr ještě přikládám odkaz na můj starší příspěvek, ve kterém uvádím informace z tabulek starých Mistrů. Ty popisují četnost ejakulace u mužů podle věku a kondice, aby nebylo narušeno zdraví muže. Tabulky starých mistrů.

Přeji všem úžasné jarní nejen sexuální prožitky 🙂

Jan Peterka

www.janpeterka.cz
www.lecenka.cz

8 oblastí Taoistického léčení

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím