Staří Mistři používali metodu šesti rozhraní člověka k harmonizaci života na dvoře panovníka. Proč šest rozhraní? Protože veškeré toto učení je úzce spojeno s iťingem a jeho hexagramy. Hexagram má šest čar, šest úrovní. Také Astrotyp má šest čar a popisuje šest oblastí. Šestka je číslo spojené s nebesy. Pojďme se tedy na jednotlivá rozhraní podívat blíže.

1. ROZHRANÍ

Fyzické tělo, kůže, líčení. Také Wei QI (vej čchi) ochranná energie proudící pod kůží, která odděluje vnitřek a vnějšech. Z výše uvedeného je patrné, jak moc nás ovlivňuje to, jak zacházíme se svým tělem. První rozhraní vypovídá o tom, kdo jsem. Na toto rozhraní má vliv hodiny narození.

2. ROZHRANÍ

Oděv člověka, materiál, střih, barva. Druhé rozhraní vysvětluje kým chci být. První rozhraní je nám do značné míry dáno, ale se druhým můžeme nakládat dle libosti. „Šaty dělají člověka“. V Astrotypu do této oblasti patří i komunikace. Do velké míry můžeme ovlivnit to, jak nás okolí vnímá. Je to velmi viditelná oblast nás. Na toto rozhraní má vliv měsíc narození.

3. ROZHRANÍ

Nejbližší horizont (pokoj, místnost), výmalba, nábytek, tvary, vzory, materiály, dveře… V Astrotypu sem patří síla a emoce. Toto rozhraní ukazuje sílu, jakou vládneme. Vypovídá o tom, jaký chci být. Tento prostor by měl odpovídat naší síle a emočně nám dávat to, co nám dělá dobře. Příliš velký nás vyčerpá a vyvolá pocity nedostatečnosti a příliš malý nás povede k pocitům nenaplněnosti a stísněnosti. Prostor by měl být zemitý, souměrný, ideálně v poměru zlatého řezu 1:1,6. Obdélníkový tvar. Nesouměrné prostory přináší více Jangu, tím pádem si v nich moc neodpočineme.

4. ROZHRANÍ

Byt, rodinný dům (celek, k sobě patřící místnosti), sestavení, komunikační možnosti mezi místnostmi. V astrotypu k této oblasti patří naše podstata, kým se cítíme být, světonázor, přirozenost i svědomí. Je to prvek roku narození. I dům má své pocity a potřeby a je třeba aby byl spokojený, jinak v nás bude vyvolávat disharmonii. Věci z minulosti budou bránit naplňování našich představ. Čtvrté rozhraní přináleží JÁ prostoru. Čtvrté rozhraní nám přináší schopnost expanze stoupání a pronikání. To je můj byt, dům.

5. ROZHRANÍ

Dům RD nebo bytový plus pozemek, plot, celý komplex, sestavení , komunikační možnosti. V astrotypu sem patří intelekt, způsob jakým přemýšlíme, uvažujeme. Patří sem i obrana. Většinou za páte rozhraní bereme hranice pozemku nebo bytového domu. Jeho úkolem je jasně definovat „moje“ a toto „moje“ harmonizovat a chránit. Toto rozhraní se týká i našeho pohledu na svět, jak komentujeme a glosujeme dění. Volnost pátého rozhraní je spojena s volností života, vnímáním a pociťováním. Čím více prostoru kolem sebe dům má, tím se cítí lépe. Můžeme si to představit tak, že by měl mít dům možnost lehnout si ne všechny strany. Jiná situace je u řadových domů a bloků, kde se navzájem domy podpírají a podporují a přinášejí víc familiární energii. Někomu to může vyhovovat někomu ne. Pro introverta to příjemné není. To vše se pak odráží do našich pocitů. Dnešní satelity s velkými domy a malými pozemky rozhodně nepřinášejí příjemné pocity.

6. ROZHRANÍ

Horizont, Fénix. Naše cíle. V Astrotypu je to mentální úroveň. Mentální úroveň je něco, co se nelze naučit, ale co lze rozvíjet. U horizontu je zajímavé to, že je jiný ve dne a jiný v noci. Jiný za jasného dne a jiný když je mlha. Proměny horizontu si můžeme představit jako proměny našich pocitů. Je to něco, co nemáme úplně pod kontrolou. Předchozí rozhraní můžeme poměrně dost ovlivňovat, ale šesté rozhraní těžko. Proto je důležité věnovat mu pozornost při koupi či pronájmu nemovitosti. Je dobré vybírat si toto rozhraní tak, aby bylo v souladu i s našimi předchozími rozhraními. Ať už pro bydlení či podnikání. Při pořizování nemovitosti má větší váhu její umístění, než její stav, který můžeme ovlivnit.

Měli bychom se snažit o harmonii alespoň prvních třech rozhraní.

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím