Všimli jste si, že v letošním roce foukal méně vítr než je obvyklé? Bouřky byly často bezvětrné a na podzim se skoro nedali pouštět draci… Čínská astrologie pro to má své vysvětlení. Možná jste už někdy slyšeli o magické tabulce, která se využívá při práci s Feng Ren Shui. Je to šamansko-astrologicko-numerologicko-kosmologická tabulka. Při práci s prostorem se s její pomocí díváme na energie, které vládnou v prostoru. V čínském učení se nazývá Ba Gua (Pa kua) a znamená to osm kua, osm oblastí, směrů, energií. Devátý je střed. mimochodem podle této tabulky jsem zvolil název svého nového projektu „Škola osmi směrů“.

Ba Gua vypadá takto:

Jenže pokud by byly energie prostoru statické, nebyl by to život. Proto do prostoru zasahují energie času. Ty se v čínském učení sledují prostřednictvím takzvané Letící hvězdy. Vzniká tak časoprostor, který se neustále proměňuje. Energie času je složité úplně přesně vypočítat, protože existuje mnoho časových cyklů, které se prolínají a navzájem ovlivňují a vzniká z toho kvantová polívka. Je ale pár cyklů, které jsou dominantní a pokud je sledujeme, mnohé nám napoví. Jeden ze silných cyklů je roční cyklus Letící hvězdy, který se shoduje s Jinovým čínským rokem, který vždy začíná a končí buď koncem ledna nebo začátkem února.

A teď se dostávám k úvodnímu bezvětří o kterém jsem psal. To jen potvrzuje, že to skutečně funguje.
V letošním roce se totiž energie času, energie letící hvězdy do značné míry shodovaly s energiemi prostoru. Tím pádem byly energie časoprostoru klidnější než obvykle. Zároveň se tím posílila přirozená energie každého Gua. Každé Gua mohlo být víc samo sebou. My jsme samozřejmě také součástí časoprostoru. Díky letošním energiím jsme měli příležitost, v duchovní i fyzické oblasti, přiblížit se víc své přirozenosti. Jenže to už pak záleží na příběhu a nastavení každého z nás. Tuto příležitost si můžeme užít ještě do 22.1.2023, kdy se energie letící hvězdy mění. Pak zase začne foukat vítr a to nejen v prostoru, ale i v naší psychice. Energie větru sebou přinese rozmanitost a změnu. Jestli pozitivní záleží na každém z nás. Jak je to v písníčce od Chinasky „Jaký si to uděláš, takový to máš“ .

V příštím roce, od 22.1.20023, vládne letící hvězda rozmanitosti, hojnosti, léčení a zdraví. Ta bude aktivně ovlivňovat naše životy. Harmonicky mohou působit úzké vztahy, partnerské či jiné, kde se dva doplňují. Pozor bychom si měli dát na vztahy společenské a vztahy partnerské, které jsou takzvaně na hromádce a podobné, ve kterých si vlastně jen nějak vypomáháme, ale nebereme za sebe odpovědnost. Mohlo by z nich vyrůstat pro náš život něco nezdravého. Neznamené to, že je nemůžete žít, jen dejte víc pozornosti tomu, co vám dávají a jestli negativně neovlivňují to, jak se vám daří, třeba i v jináých oblastech. Také milenecké vztahy by mohly zapříčinit rozpady rodin častěji, než obvykle. Také pozor na pravidla a zákony. Jejich nerespektování nebo nevyhlášení by mohlo přinášet potíže víc než jindy. Prostě z toho tak snadno nevybruslíme.

Užijte si tedy ještě chvíli klid před větrem a těšte se na nové možnosti a příležitosti, které nám vítr přinese 🙂

Jan

www.janpeterka.cz
www.lecenka.cz

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím