V roce 2010 mě jedna kamarádka pozvala na seminář o Astrotypu, že tam nechce jít sama. Díval jsem se na stránky o čem to je, díval jsem se na ukázku výkladu Astrotypu a měl jsem pocit, že to není nic pro mě. Byl to výklad na několik stran a já jsem v té době měl problém napsat někomu pár slov na pohled, natož abych psal nějaké výklady. Tak jsem se rozhodl, že nepůjdu. Jenže v noci se mi to neustále honilo hlavou a nemohl jsem kvůli tomu spát. Tak jsem si tedy řekl, že na seminář půjdu, ať se alespoň můžu vyspat.

Teď jsem vděčný, že jsem to udělal. Ze semináře o Astrotypu se vyklubalo rozsáhlé učení, které bylo do nedávna předáváno tajně, protože bylo zakázané. To učení se jmenuje Ham Yu (Cham Ju) a zahrnuje v sobě astrologii, kosmologii, feng ren shui (feng řen šuej), čínskou medicínu, I-ťing a jeho kořeny sahají hluboko k šamanismu. Celé učení vychází z tisíce let trvajícího pozorování přírody, hvězd, lidí a bylo geniálně poskládáno mnoha moudrými Mistry tak, aby pomáhalo lidem žít v harmonii se sebou, s přírodou, prostorem, časem i celým Univerzem.

Musím říct, že ač je toto učení jednoduše a srozumitelně předáváno, neotevře se člověku zase tak snadno. Abych mu začal skutečně rozumět a uměl ho i použít, nutilo mě to také pozorovat přírodu a její cykly, pozorovat sama sebe i lidi kolem sebe a teprve díky těmto zkušenostem se mi vše postupně začalo více a více otevírat. Teprve díky těmto zkušenostem dokážu v současnosti oceňovat genialitu starých Mistrů, ale i celého stvoření, chceteli Boha či Univerza. Samozřejmě se nadále učím a je to pro mne zábavné a vzrušující.

Astrotypy a astrologii vztahů jsem praktikoval ihned od začátku, ale feng ren shui bylo pro mne neuchopitelné. Teprve postupně jsem začal vnímat jak odrážíme sami sebe do prostoru a jak funguje přitažlivost vibrací. Sami sebe umísťujeme do prostoru tam, kde jsou vibrace podobné těm našim vlastním.
Feng Ren Shui je přesnější název než Feng Shui. Feng Shui byla nauka o pohřebnictví. Feng Ren Shui zahrnuje i živé entity, především živého člověka. Feng Ren Shui v sobě obsahuje tři herce života, čas člověka a prostor. Člověk odedávna hledá ideální místo v prostoru a čase pro svůj život a pro své aktivity. Ne vždy se mu to ale daří. Důsledkem jsou pak různé potíže. Také když v sobě neseme nedokončené věci a různá traumata, zrcadlí se v našich vztazích i v životním prostoru. Je to ale vždy příležitost je uvidět a postavit se k nim novým způsobem než v minulosti. Učení Ham Yu nám s tím může účinně pomáhat.

Bohužel se Feng Shui skrze různé knihy a „laciné“ kurzy často předáválo okleštěné a plné pochybných pověr a mýtů. Díky tomu u mnoha lidí nenalezlo důvěru. Chtěl bych svým dílem přispět k tomu, aby toto učení získalo zpět důvěru lidí, protože může být velmi užitečným pomocníkem.

Co se týče feng ren shui zapomeňte na to, že je to jen pro bohaté nebo že musíte vytvářet drahé interiéry. Dokonce ani nemusíte kupovat nějaké Bůžky nebo feng shui předměty. Naopak, ty při špatném užití mohou napáchat více škody, než užitku. Toto učení může využít úplně každý, tam kde se právě nachází a může pracovat s tím co má. Můžete pracovat s prostorem, třeba jen něco uklidit či vyhodit nebo něco nového do prostoru vložit. Můžete pracovat se svým denním režimem, se stravou a podobně. Nebojte se, pro každého existuje jeho vlastní cesta podle jeho možností. Feng Ren Shui nikdy nenabízí nic nedosažitelného, to by tvořilo disharmonii. Vždy pracuje s tím, co máte a co můžete získat.

NABÍDKA

Chystám na toto téma nové semináře a také nabízím feng ren shui poradenství. Mám v plánu založit fb skupinu. Pokud vás toto téma zajímá, můžete si požádat, abych vás zařadil do mailingu, kde budu sdílet své zkušenosti. Mým záměrem není přílišné teoretizování, ale rád bych nabízel možnosti praktického využití a praktické zkušenosti. Na fb budete také moci sdílet své vlastní zkušenosti a nebo klást otázky, na které rád nabídnu svůj úhel pohledu pohled , pokud nějaký budu mít. Můžete také sledovat tento blog.

Pokud se chcete zapojit do fb skupiny nebo do mailingu nebojte se na mě obrátit na kurzy-terapie@janpeterka.cz nebo na tel. 603 802 527. Těším se na každého z vás!

Jan Peterka

www.janpeterka.cz
www.lecenka.cz

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím