Nabízím jiný úhel pohledu na prezidentské kandidáty. Je to pohled Astrotypu-typologie osobnosti, který se vypočítává z data a času narození. Je to vhled pod povrch, ne vše ze svého nitra dává člověk světu na odiv a v politice obvzlášť. Časy narození neznám, čas je zrovna silná energie, a tak nemám k dispozici úplný přehled o energiích kandidátů, ale i tak může tento výklad lecos napovědět. Věnuji se pouze devíti potvrzeným kandidátům. Do výkladů se snažím nevkládat žádné své sympatie či antipatie (vědomě, podvědomě možná :-D), ale faktické osobnostní rysy, které se v Astrotypu ukazují. O většině kandidátů nemám žádné informace. kandidáti jsou seřazeni podle abecedy. Výklad je zjednodušený na nejvýraznější rysy osobnosti. Úmyslně nejdu do podrobností i s etických důvodů, ale s určitým odhalením se před voliči musejí kandidáti na prezidenta počítat. Data narození jsou běžně zveřejněna na internetu, takže neprozrazuji žádné tajemství. Jednotlivé povahové a osobnostní rysy tvoří společně kvantovou polévku, tak zkuste vnímat souvislosti a celkový pohled než jednotlivosti. Upozorňuji předem, že se jedná pouze o potenciál. I když mám dlouholetou zkušenost, že to většinou sedí, berte to s rezervou. Pojmenované povahové rysy může každý člověk využít individuálním způsobem, podle úrovně svého vědomí, stupně duchovní zralosti a dalších vlivů. To už zde nemohu rozebírat. Dost o tom ale vypovídá způsob vystupování a činy daného jedince. Přeji zábavné čtení 🙂.

Vysvětlivky:

Čísla v první sloupku tabulky označují sílu řádku. Jednička je nejsilnější a má větší šanci na projevení se.

Aktivní energie = Jang

Pasivní energie = Jin

Barvy symbolizují prvky a mnohé napovídají o vlastnostech jejich zrozence:

Andrej Babiš

narozen 2.9.1954

Pracovitý člověk, který se rád předvádí a touží po uznání. Dokáže lidi strhnout. Je pro něj důležité, jak vypadá. Pro svojí velikost může přehlížet druhé. Může občas přinášet nové myšlenky. Emočně může působit chladněji. Může mít ale jistý duchovní nadhled. Otázka je, jestli se k němu dostane přes své ambice. Může být někdy až pedantický puntičkář, ale chybí mu hloubka. 

Jaroslav Bašta

narozen 15.5.1948

Vnitřní nejistota, kterou může zakrývat klidem. Má potenciál k dobrým komunikačním a obchodním schopnostem, je dobrý manipulátor (má schopnost druhé přesvědčit, přiklonit je na svojí stranu). Má schopnost empatie a aktivní mysl. Je to vášnivý sběratel informací, či něčeho jiného. Občas může mít problém něco rozhodnout nebo změnit. Nenechá příliš nahlédnout do svého nitra, může se skrývat za pozitivními maskami, i když uvnitř zažívá něco bolestného. Má jistou vnitřní stabilitu, smysl pro realitu, ale občas ho to může zpomalovat.

Pavel Fischer

narozen 26.8.1965

Pracovitý člověk, odborník ve svém oboru. Rád se vzdělává a zamýšlí se. V jednání může být váhavější, rozvážnější. Nečekejte rychlá rozhodnutí. Než něco udělá, potřebuje to zvážit ze všech stran, aby to bylo dokonalé. Obklopuje se společností, která má z jeho pohledu úroveň. Může hůře snášet kritiku, udělá maximum, aby se jí vyhnul. Pravděpodobně nepřinese revoluční změny. I přes své intelektuální a filozofické schopnosti mu chybí hloubka. Ta ale může přijít s vyšším věkem.

Marek Hilšer

narozen 23.3.1976

Je to člověk, který chce neustále zkoušet něco nového, velmi aktivní, silná osobnost. Někdy rychleji jedná než myslí.S nikým se moc nemazlí. Je srdečný, velkorysý, upřímný. Může být zbrklý a v něčem naivní. Chce mít vždy poslední slovo. Může přinášet inovace a nové úhly pohledu. Rozhodně je nepřehlédnutelný. Chybí smysl pro detail a trpělivost. Je to typ úspěšného člověka. Může být chaotický a nemá smysl pro systém, řád a pořádek. Má vysoké nároky na sebe i na druhé. Ne každý ho ustojí. Nečekejte od něj diplomatické jednání.

Danuše Nerudová

narozena 4.1.1979

Žena, která ráda velí a organizuje. Navenek může působit jemněji oproti energii, která vládne uvnitř. Má silné ego, které se může skrývat za klidnou maskou. Má určitou hloubku, praktičnost a s věkem může přibývat i životní moudrost. Má svůj vlastní jedinečný styl, do kterého jí nikdo nesmí zasahovat. Má i své tempo. Perou se v ní dvě odlišné energie, zima-klid a léto-aktivita, vytrvalost a netrpělivost, dokončování věcí a přelétavost. Rozhodně se nebojí soupeřit s muži. S věkem mohou přibývat obavy a negativismus. Ale i větší klid a vytrvalost.

Petr Pavel

narozen 1.11.1961

Hluboký, klidný způsob uvažování, životní moudrost. Vyžaduje řád, systém a pořádek. Může být někdy nepružný a hůře nacházet nové úhly pohledu. Reálné myšlení a stabilita. Má svůj vlastní styl a své tempo. Jen tak s ním někdo nehne. nechtějte po něm příliš rychlé akce a náhlá rozhodnutí. Stojí nohama pevně na zemi a zajímají ho fakta. Svým vzhledem a komunikací umí zaujmout a případně strhnout. Občas může hrát nějaké divadelní hry, kdy ani pomalu sám neví co je pravdivé. Podpoří to i zcela opačné energie nitra a vnějšího projevu. Je zodpovědný a spolehlivý. Časté cestování mu může škodit. 

Denisa Rohanová

narozena 16.4.1975

Velmi vyhraněná osoba. Srdečná, kreativní, hravá, inovativní, ale může být chaotická, netaktní a občas zbrklá až výbušná. Může se jevit i jako nezralá. Navenek projevuje větší sílu než jaká vládne v nitru. V jistých záležitostech, například při ohrožení domova nebo toho, co je jí cenné, může projevit velkou statečnost.  Jinak vnitřní obavy. Na jednu stranu je otevřená změnám, ale na druhou stranu jí náhlé změny mohou brát fyzickou sílu a vyčerpávat jí. Chybí řád, systém, a také hloubka. Má jistý smysl pro realitu, ale v některých věcech může působit nezrale. Pokud se bude držet svého nitra, bude to milá osoba, která vytvoří příjemné prostředí, na kterém každý vydělá. Občas se ale může projevit silněji, než jaká je. Pak to může působit nepřiměřeně.

Josef Středula

narozen 12.11.1967

Není to rozený vůdčí typ. Spíš jemnější umělecky nadaný typ, romantik, dobrák. Má dobrou, ale občas vrtkavou povahu. Je pro něj přirozenější nechat věci volně plynout. Raději vyčkat. Má určitou hloubku a zdravý selský rozum. Má smysl pro krásu i pro dobré jídlo. Touží po poznání a po vzdělávání se. Pudí ho to k novým poznáním. Může mít ochotu pomáhat potřebným. Rád se obklopuje krásou i požitky. Jeho nitro je vřelejší než vnější projev. Mohou se vyskytnout obavy, strachy z negativních událostí a negativismus.

Tomáš Zima

narozen 2.7.1966

Velmi vyhraněná osobnost. Velká aktivita s potenciálem k vyhoření. Vše se může kdykoliv zvrhnout v opak. Má vůdčí schopnosti, umí strhnout druhé, ale může být zaslepený svým egem. Nečekejte velkou empatii. On je středem všeho dění, ať už vědomě či nevědomě. Je rád středem pozornosti a králem všech společenských událostí. Chybí vytrvalost i řád. Nejraději by obsáhnul mnoho životních oblastí i aktivit a nedovoluje mu to jít více do hloubky. Přelétavost a někdy ulpívání.

Závěrem

Nakonec i píšu něco za mne. Řeknu vám, je to pro mne těžká volba. Bohužel už delší dobu v této oblasti vládne v našem státě (nejen) jistá krize. Když se podívám na osobnosti, které se v politice v současné době angažují, nevidím světlo na konci tunelu. Nakonec budu muset přijmout nějaký ten kompromis. Horší než v minulém období to už snad nebude. Tedy doufám. Já vnímám tři kandidáty, kteří mají šanci na úspěch. Jednoho z nich vnímám jako pokračování dosavadní tragédie české politiky. U těch dvou se uvidí. Přeji nám všem šťastnou volbu pro Česko!

Jan Peterka

Škola osmi směrů, sebepoznání, osobní rozvoj

www.janpeterka.cz

www.lecenka.cz

Rubrika:

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím