Minulý týden se mě jedna účastnice po své konstelaci zeptala, proč se jí stále opakuje to samé. Měla několik svých rozestavění konstelace, i u jiných konstelářů a opakuje se jí v konstelacích v jejím rodinném systému podobná situace. Ona přesněji řekla, že se jí dokola děje tosamé, ale to není pravda, nikdy nemůže nastat stejná situace. Pokud jí vnímáme jako stejnou díváme se na to pohledem své mysli.

Důvodů proč se to děje může být více. Za prvé je žena a pro ženu bývá podstatné spojení s ženami v rodinném systému. To se jí v této konkrétní situaci opět dělo, propojovala se s maminkou, babičkou a prababičkou a objevovalo se tam téma, které tomu spočátku bránilo. Na konci konstelace k propojení došlo a ona z toho měla příjemný pocit.

Dalším důvodem může být to, že daná situace má více úhlů pohledu a nedá se tedy uchopit a pochopit najednou. Je potřeba se k tomu vrátit víckrát.
Vracet se potřebujeme i v případě, že se jedná o hlubší zranění, či trauma. Aby mohlo dojít k přijetí a integraci, potřebujeme čas. Naše obranné mechanismy a strachy nás k tomu jen tak nepustí. Hledáme proto zdroje síly, abychom se na to mohli podívat, přiblížit se a prožít to novým způsobem.
Někdy nám v přijetí a pochopení brání naše ego, zatvrzelost, hněv i jiné pocity. Zástupci v konstelaci něco prožijí, ale ten kdo má rozestavění má k přijetí ještě daleko.

Daly by se jistě najít i další důvody. Proto je důležité být trpělivý. Každé takové setkání vás může o kousek přiblížit k tomu, aby se vám ulevilo od toho, co vás trápí, k řešení vašeho problému, ale vše má svůj čas. Mě se například stalo, že jsem jednu konstelaci uchopil a doprožil až za dva roky. Zničeho nic se to stalo a dokázal jsem si to spojit. Někdy i nastane změna a nedokážu si spojit co mi k ní pomohlo. A je to jedno. Důležité je, že strachy, které mi v něčem bránily byly najednou pryč a já se stal svobodnějším.

Přistupujte k sobě a své cestě trpělivě, s láskou a užívejte si to, co máte i svojí cestu. I v tuto chvíli je toho jistě hodně, co si můžete užívat. jen se rozhlédněte co vám dělá radost. Mohou to být i maličkosti.

Přeji krásný den

Jan

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím