Posledních pár let si dělám dopředu náhled energií na další rok. Není to o tom, že bych se dozvěděl jaké konkrétní události se budou dít, spíše jen náhled na to, s jakými tématy se můžu potkávat. Mohu nahlédnout jestli vstoupím do klidně tekoucí řeky, horské bystřiny, stojaté tůně nebo do prudkých peřejí. Pak si to musím zasadit do své aktuální životní situace.

Když jsem se v loňském roce díval na energie roku 2021, byla zrovna nejaktuálnějším tématem situace spojená s Covidem. Ukazovalo se, že v roce 2021 se bude situace během roku jen velmi pomalu uvolňovat, o něco výrazněší uvolnění se ukazovalo začátkem léta. Na podzim se energie zase spíše uzavírají. Sice už ne tak moc jako na podzim 2020 a začátkem 2021, ale přece.
I když se situace opravdu uvolnila, z astrologického pohledu jsou energie stále ještě uzavřenější. Takže větší uvolnění s nimi není v souladu. To by se nám mohlo na podzim nějakým způsobem vrátit.

Letos už jsem si udělal náhled na energie roku 2022 (numerologicky tento rok v sobě nese vztahy a pravidla). V tomto roce jsou energie už otevřenější. Je zde potenciál pro začátek něčeho nového. Měli bychom k tomu ale přistupovat klidně, moudře a být opravdu připraveni. Budou se rodit změny, ale neměli bychom do nich jít zmateně, překotně, příliš chaoticky. To by se nám mohlo vymstít. Můžeme přinášet změny, ale neměli bychom odmítat to staré. O staré se máme opřít a odrazit se od toho. Neutíkat od něčeho, ale jít s radostí k něčemu novému. Pokud bychom od něčeho utíkali, vrátí nás to zpět a nebude to příjemné. Pozor na agresi a hněv.

Rok 2022 bude rokem, který nás povede ke kořenům, k předkům a k tradicím. Můžeme se o ně opřít a dál je rozvíjet nebo můžeme měnit zavedené pořádky. V pořádku jsou obě možnosti, jen si musíme dávat pozor, s jakou energií k tomu přistoupíme. Síla předků je veliká, větší než naše osobní síla. Tato energie nás může silně podporovat, ale také stejně silně brzdit. Není to o tom, že by předci byli proti nám. Spíš je to o našem vlastním nastavení. Pracuji už delší dobu s rodinými konstelacemi, takže se často setkávám s tím, jak se lidé staví k energiím předků. Často s touto energií nějakým způsobem bojují a jsou k ní v odporu. Bývá to nevědomé a až skrze konstelace si to uvědomí. Oni řeší nějaký problém – vztahy, práci, peníze nebo zdraví a nedaří se jim to. V konstelaci se pak ukáže, že ve skutečnosti bojují se svými předky.

Moji předci z tátovi strany byli velmi chudí. Byli chudí hlavně mentálně. Velmi tvrdě pracovali a šetřili. Dokázali ušetřit docela dost peněz, ale báli se ty peníze použít. Až o ně nakonec přišli (například díky měnové reformě). Neuměli si peníze užít. Šest lidí bydlelo v dvoupokojovém bytě, i když si mohli pořídit větší. Na dovolenou se nejezdilo, jen se pracovalo na zahradě.
Já jsem se z této chudoby chtěl vymanit (nevědomě). Podnikal jsem, měl jsem prodejny se značkovým prádlem. Stále mi to ale nestačilo, pořád mě to nutkalo otevírat nové pobočky. V podvědomí jsem toužil po jistotě, stabilitě, zabezpečení. Utíkal jsem před strachem z chudoby a nejistotou. Otevíral jsem další pobočky i za cenu rizika, musel jsem si totiž na to brát úvěry. Pak přišla v roce 2008 krize a banka mi neprodloužila kontokorentní úvěr na zboží. Dostal jsem se tak do potíží, které skončily krachem a exekucí.
Teprve díky osobnímu rozvoji, ke kterému mě to přivedlo (konstelace, Klíč k životu) jsem si uvědomil, že jsem bojoval s větrnými mlýny. Snažil jsem se venku vyřešit něco, co bylo uvnitř mě. Bojoval jsem s energií předků. Tak mě to vrátilo zpět. Donutilo mě to obrátit se do svého nitra, ke svým kořenům, ke svým předkům. A nebylo pro mne snadné, musel jsem se podívat na své strachy, hněv, odpor a nepokoru. Na druhou stranu bylo velmi osvobozující, když jsem tyto energie začal měnit na přijetí.
Ne, nemám to ještě stoprocentně zpracované, ale už jsem to hodně posunul. I když jsem se pak dostal do situací, kdy jsem nevěděl, jestli budu mít druhý den na jídlo, nepropadal jsem se do strachů. Získal jsem víru v život, v Univerzum i v sebe sama. Jsem tady, přežil jsem. Nic strašného se nestalo. Situace se vždy nějak vyřešila. Dalo mi to vnitřní sílu a stabilitu i v nepříznivé situaci

Uvědomil jsem si, že mince má vždy dvě strany. Na jednu stranu mi moji předci předali nějaká omezení a na druhou stranu i sílu přežít v nepříznivé situaci. Dali mi sílu unést i ztrátu. Získal jsem od předků jistý potenciál. Pokud ho přijmu a neztrácím sílu tím, že s ním bojuji. Můžu si pak v klidu vybrat, jak chci tento potenciál využít ve svém životě. Můžu si najít místo, které mi odpovídá. Svá omezení mohu samozřejmě i překračovat, rozvíjet se, ale s pokorou, krůček za krůčkem. A moji předci mi v tom drží palce, protože realizuji i jejich sny. Oni přirozeně chtějí, aby se jejich potomkům dařilo dobře.

Toto je pouze část mého příběhu, který jsem uvedl jako příklad. Každý z vás má svůj vlastní příběh, který je mnohovrstevnatý.

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím