Nastávají podzimní energie, což je čas třídění a úklidu, ale jiného úklidu než na jaře. Podzimní čas je časem zbavení se nepotřebného. Měli bychom se ve všech oblastech zaměřit na to, co už nepotřebujeme a zbytečně to s sebou stále vláčíme, což nás stojí energii, kterou bychom mohli využít jinak. Ať už jde o nemovité a movité majetky, vztahy, aktivity nebo i různé psychické a duševní záležitosti. Na podzim se taková čistka dělá snáze, protože nás v tom podporují energie Kovu (podle čínské kosmologie).

I já momentálně takovou očistu dělám a narazil jsem při tom na něco zajímavého, o co se s vámi chci podělit. Jedná se o energie našich předků, ale i vlastní minulosti. Důležité je to nejen v blížícím se období dušiček, kdy se svými předky zabýváme vědoměji, ale po celý rok.

V některých kulturách je zvykem vytváření oltářů předků, na kterých mají umístěné fotografie předků, zapalují u nich svíčky, vonné tyčinky a přinášejí obětiny. Nedávno jsem se dozvěděl zajímavý důvod tohoto počínání. Předci tím mají v doma své místo a netoulají se po celém domě (obrazně řečeno).
Vnímám to tak, že díky tomu mají se svými předky vědomější vztahy. My jsme v naší kultuře toto vědomé napojení více či méně ztratili a díky tomu v nás působí energie předků více z podvědomí. Což pro nás není úplně ideální. Energie předků si pak dělají co chtějí.

Při úklidu jsem vytřídil krabici věcí, které teď nevyužívám, ale ještě je nechci dát pryč. Rozhodl jsem se dát jí do sklepa. Narazil jsem díky tomu ve skříni i na stará alba s fotografiemi předků i z mého dětství. Hned mi bylo jasné, že i když jsem se do nich dlouho nedíval, nemůžu je dát do sklepa. Podle učení Feng Ren Shui má sklep spojení s naším podvědomím. Podpořil bych tedy tímto nevědomé spojení se svými předky. A podobně ideální pro skladování fotografií není ani garáž nebo půda.

MOJE DOPORUČENÍ:

Ať už máte fotografie fyzické či elektronické, nakládejte s nimi vědomě a občas se k nim vracejte. Když jsem se po letech vrátil ke starým fotografiím, došlo mi, že mé dětství bylo mnohem lepší, než jaké jsem na něj měl vzpomínky. Uvědomil jsem si velkou hojnost, kterou jsme jako rodina i já měli. Mohl podívat jinýma očimaI hlavně díky tomu, že jsem si mezitím zpracoval některá svá traumata minulosti. také své předky vnímám v jiném světle.
Mějte fotografie na místech, kde se vám čas od času připomenou. Skladujte pouze kvalitní fotografie, ke kterým máte vztah. I fotky byste měli pravidelně třídit. Zvláště v elektronické době, kde se nám na disky vejdou miliony fotografií. Mějte fotografie tématicky zařazené do alb. Zvlášť původní rodina, zvlášť vaše nová rodina, zvlášť bývalé vztahy a podobně. Každá životní oblast i etepa má ve vašem životě své místo a to by se mělo odrážet v zařazování fotografií do alb. Nevytváříte si pak zbytečný zmatek v energiích.
pokud si dáváte fotografie předků na zeď, volte uvážlivě. Podporují vás? Vyvolávají ve vás pozitivní pocity? Podle učení Feng Ren Shui je ideálním místem pro fotografie předků střední část zdi po levé ruce, když vejdete do místnosti. Je to oblast předků v naší psýché.
Nedávejte svým předkům více prostoru než současnému životu. Žili byste nostalgií. Pamatujte si, že život tady a teď i vaše současná rodina má přednost. Na druhou stranu je ale krevní pouto velmi silné a ať už se ve vaší rodině událo cokoliv, je to vaše jistota, o kterou se můžete opřít, minimálně energeticky.

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím