Především proto, že se mi tehdy v životě nedařilo úplně dobře. Byl jsem si vědomý toho, že moje potíže pramení z mého vnitřního nastavení a chtěl jsem s tím něco udělat. Inspirací mi byli ostatní, už zkušenější účastníci, na kterých jsem viděl jejich posuny. Věřil jsem, že když to dokázali oni, tak můžu i já.

Autorka klíče nás během kurzu upozornila na to, že nám toho spoustu unikne, proteče skrze naše vnitřní síta, že zachytíme pouze nějakou část toho, co nám předává. Proto že je vhodné si Klíč později zopakovat. Moc jsem to tehdy nechápal, ale později se mi to opravdu potvrdilo. Z každým opakováním (bylo jich asi 6), jsem nacházel nové informace, které mi před tím unikly. Později už jsem neopakoval jen kvůli řešení nějakých problémů, ale věděl jsem, že Klíč začnu učit, tak jsem sbíral zkušenosti nejprve sám na sobě. Postupně se můj přístup vyvinul z cesty sebeuzdravování na cestu poznávání.

Při prvním absolvování Klíče jsem měl mnoho starostí s testováním a učením se nových postupů. A tyto moje obavy a nejistoty mi nedovolily jít více do hloubky. Pochyboval jsem dokonce i o Klíči samotném a své účasti v něm. Ale Klíč za to nemohl, byly to moje nejsistoty a strachy, které mě brzdily. Teprve později, když se pro mě testování a práce samotná staly přirozenějšími, začala být moje vnitřní práce, zážitky i poznání mnohem hlubší a vědomější. 

A podobné to bylo, když jsem asi před deseti lety začal Klíč vyučovat. Také jsem se v tom musel skrze mou práci a zkušenosti najít. Na začátku jsem spiše kopíroval své učitele. V současné době jsem v učení Klíče mnohem více přirozenější. Pokud jste tedy prošli mými kurzy před nějakou dobou, vězte, že Klíč předávám jinak než tehdy.

Mám velkou radost a cítím naplnění ze svých vlastních posunů, i z toho, že jsme si svojí cestu ustál a věřte, že to nebylo vždy snadné. Mám také velkou radost, když vidím posuny ostatních, kteří Klíčem prošli a procházejí. Opakující jsou velmi důležitou podporou pro nováčky a proto také mají zvýhodněnou cenu. Ale i opakující se samozřejmě stále učí a mohou toho hodně získat.

Klíč k životu je úžasný a jedinečný nástroj, ale nakonec je to stejně o nás samotných, co si odneseme. Klíč jen nabízí příležitost, je to jemný a bezpečný systém, nástroj pro sebepoznání a sebeuzdravení.

Jan Peterka

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím