Kdykoliv se vyskytne v našem životě nějaký problém (jakýkoliv: psychický, fyzický, vztahový, pracovní či jiný), náš rozum ho začne analyzovat. Heldá příčinu a možnosti, jak problém vyřešit. Často se stává, že máme pocit, že známe příčinu, ale i přes to se nám nedaří problém vyřešit, nic se nemění. To samozřejmě může mít víc příčin a nebývá úplně snadné je odhalit. Náš rozum má velmi omezená data. Nemá ale rád nejistotu. Takže k situaci přiřadí něco, co zná a co k ní nejvíce v daný okamžik pasuje. Jenže díky tomu často žijeme v sebeklamu. Myslíme si, že něčemu rozumíme, ale ve skutečnosti jsme vedle, jak ta jedle.

Příčina našich potíží často vězí ve vnitřních úrovních, do kterých rozum nemá v daný okamžik přístup. V takzvaném podvědomí nebo nevědomí. Ve skutečnosti jsou to energie a ne slova. Náš rozum funguje pouze na úrovni slov.
Příčiny našich potíží často vznikly v našem ranném dětství, porodu, v prenatálním období ,ale i v okamžiku početí, kdy ještě nebyla vyvinutá naše rozumová část. Nebo v našich minulých životech, což už si většina lidí vůbec nevybavuje. Také mohla příčina vzniknout v našem rodinném systému a my jsme jí jen zdědili-převzali, takže jsme jí nevytvořili přímo my a tudíž jí už vůbec nemůžeme rozumět. Co s tím? Mě se osvědčily dvě techniky, které se výborně doplňují, a díky kterým můžeme bezpečně nahlédnout do výše uvedených oblastí. Jedna z technik se nazývá Klíč k životu a druhá Rodinné a systemické konstelace.

Se spoustou svých omezení jsme se naučili žít, takže si je často ani neuvědomujeme, staly se součástí našeho běžného fungování. Už je vlastně ani neřešíme. Pouze ty akutní, které aktuálně bolí se snažíme nějak vyřešit.
Výše uvedené techniky pomáhají obejít omezení naší rozumové části. Zkrze prožitek se tak můžeme setkat s příčinou našich potíží. Už jenom tento prožitek mívá osvobozující, uvolňující a léčivý efekt. Jako bonus někdy přijde i rozumové pochopení. Díky tomu, se můžeme vědomě postavit ke ssvé situaci novým způsobem. Rozšíříme si tak své vědomí.
Tato práce ale často vyžaduje trpělivost. pokud je trauma příliš silné, je potřeba přistupovat k němu opatrně a často musíme nejprve najít zdroje síly, abychom se s tím mohli setkat.

Pokud byste se rádi podívali na nějaké své téma jiným způsobem, můžete si rezervovat individuální terapii Klíč k životu nebo účast na některém z mých seminářů.

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím