Často se setkávám s názorem, že naše hlava, mysl, ego, rozum vytváří naše problémy. Podle mne to není celistvý pohled na věc. Náš rozum, mysl, ego je pouze odezva, důsledek, symptom. Rozum sice může přilévat olej do ohně, ale nemá dostatečnou sílu na tvorbu příčiny. Příčiny vězí hluboko v našem nevědomí a nejsou to slova, jsou to energie. Někdy vznikají v době, když ještě nemáme rozumovou část vyvinutou například v dětství. Ty hlubší energie si neseme ze svých minulých zrození. Samozřejmě existují i traumata vzniklá v zahlcujícch situacích, jako jsou různé nehody či jiné život ohrožující události. Ale i tyto situace klidně mohou být pouze spoštěči něčeho, co v nás existovalo už předtím. 

Pokud se chceme dostat ke skutečné příčině, musíme obejít naše ego, rozum, mysl a spojit se přímo s danou energií, se skutečnou příčinou našich potíží. Pokud to dokážeme, můžeme pak využít hlavu, rozum, mysl jako nástroj, který nám pomůže s danou energií nějak nově naložit.

Dostat se k energii, k příčině nemusí být snadné. Protože jsme ji zatlačili do nevědomí z toho důvodu, že pro nás byloněco až příliš těžké. Vytvořili jsme si také různé ochranné mechanismy, které nás před touto energií chrání. Náš rozum také často funguje jako ochranný mechanismus. Pomáhá nám vyhnout se bolesti. Někdy také vytváří zástupnou bolest, která není tak těžká. v některých případech může být i bezpečné setkat se s touto s příčinou příliš náhle. Znovu bychom to nemuseli zvládnout a tím bychom jí ještě více posílili. Proto je důležitá opatrnost a trpělivost při této práci. Většinou nás tam ale naše obranné mechanismy stejně nepustí. Často kolem energie traumatu pouze kroužíme, lehce se jí dotýkáme a zase se stahujeme. Sbíráme sílu a hledáme zdroje podpory. Musíme se také postupně dostat skrze naše vlastní ochrany, které nás k této energii nechtějí pustit a bývají velmi silné a vytrvalé. Musíme tyto ochrany transformovat. Paradoxně se pak tyto ochrany mohou stát naším zdrojem síly a podporou, abychom se zvládli s energií příčiny potkat.

Příčiny našich potíží často vznikly někde, kam naše vzpomínky nedosahují. Proto je hlavou, rozumem, nejsme schopni vyřešit. Snažíme se, často si vytvoříme iluzi, že už jsme to zvládli, ale problémy se stále vracejí. Je to jak začarovaný kruh. Jak z toho ven? Existují pro to různé techniky, ale je potřeba obrnit se trpělivostí a vytrvalostí. Většinou je to práce, při které odkrýváme kousek po kousku.

Mě nejvíce pomohla kombinace Konstelací, Klíče k životu a Reiki. Mám s těmito technikami dlouholeté zkušenosti a vím že fungují a jsou bezpečné. takže je využívám v individuálních terapiích nebo na seminářích.

Štítek:

Archivy
Rubriky
Provozovatel stránek Jan Peterka, IČO: 41745337. Na stránkách využíváme cookies pro funkčnost stránek a pro analýzu návštěvnosti. Podrobné informace naleznete v informacích o GDPR. View more
Souhlasím