ÚVOD - KLÍČ K ŽIVOTU - KONSTELACE - REIKI - ASTROTYP - KURZY - CENÍK - KONTAKT - O MNĚ - OHLASY

LÉČIVÉ      TECHNIKY

 

 


OSOBNÍ ASTROTYP


Osobní Astrotyp je součástí starého čínského učení HAM YU, které v sobě zahrnuje astrologii, kosmologii, feng shui, čínskou medicínu a celým učením se prolíná kniha proměn I-Ťing (orákulum - věštecká kniha). Astrotyp se vypočítává z data a času narození. Skrze Astrotyp nalezneme informace o tom kdo jsme a s jakou výbavou jsme přišli na tento svět (náš energetický potenciál, vlastnosti, talenty, možné biologické i psychické zátěže, cesta života...). Díváme se na sebe a svůj život z nadhledu, setkáváme se se svojí přirozeností, uvěodmujeme si, na co máme energie a kde nám naopak energie může chybět. To nám umožňuje optimalizovat a harmonizovat náš život a životní aktivity a také nacházet zdroje a podporu energií.

V současné době nejčastěji využívám Astrotyp jako zdroj informací při individuální terapii Klíč k životu, při konzultacích a také při tvorbě korelátů partnerských, ale i jiných vztahů.

 


KORELÁT VZTAHU MAILEM NEBO OSOBNÍ KONZULTACE

Vypracování korelátu jednoho vztahu v PDF mailem
stojí 1.000,-Kč

Korelát je porovnání dvou Astrotypů, např. partnerských, rodiče s dětmi, spolupracovníci, společníci ve firmě a a podobně. Je to podrobný rozbor energií, potenciál vztahu.

Cena osobní konzultace vaší situace s Astrotypem nebo korelátem: 600,-Kč/hodina

Pro vypracování Astrotypu potřebuji datum a čas narození.
(Čas je možné zjistit v porodnici nebo na matrice)
 

Kdy může být Astrotyp užitečný? 

- Dává důležité informace o našich energiích a je i podkladem pro práci s feng shui

- Můžete lépe poznat sami sebe, své vlastnosti, talenty, schopnosti

- Když nevím, jestli mi odpovídá to, co dělám nebo co plánuju dělat

- Může pomoci s rozhodováním v osobní i pracovní oblasti

- Zobrazuje možné vrozené zdravotní či psychické zátěže a možnou prevenci

- Nastiňuje náš plán cesty života, abychom naplnili to, proč jsme tady (I-ťing)
- Při hledání vize, smyslu života

- Umožňuje podívat se na sebe a svůj život z nadhledu

- a další možnosti

Všechny informace a odpovědi máte v sobě, Astrotyp Vám pouze nastavuje zrcadlo, aby jste si vzpoměli.

 Kdy Astrotyp nepomůže? 

- Pokud v sobě máte nějaký blok

- Vím co chci, ale nejde mi to realizovat
- Vím kdo jsem, ale nedaří se mi být sám sebou

-  Nevěřím si, nejde mi začít, někdo nebo něco mi v tom brání a podobně

V tom případě je potřeba použít jiné techniky, jako je Klíč k životu, Rodinné konstelace, Reiki a podobně. Můžeme pracovat individuálně nebo i na některém z mých seminářů.

 

Hlavní témata Astrotypu:

Je pro nás lepší být aktivní nebo raději máme nechat věci plynout?
(Pro každého je přirozený jiný přístup)

Jaké možnosti nám nabízejí prvky (elementy) v našem Astrotypu?
(Kdo jsme, naše talenty, schopnosti, síla, energie, typologie, emoce, způsob myšlení...)

Která zvířata zvěrokruhu mají vliv na naše vlastnosti a jak nás ovlivňují?
(Zvíře a element roku, element ročního období, měsíce, dne, dvouhodiny, Nebeské znamení.)

Energie šesti hlavních oblastí Astrotypu:

1. Mentální úroveň
2. Intelekt
3. Podstata člověka
4. Síla a emoce
5. Komunikace a vnější projev
6. Fyzická úroveň, naše tělo
 

V druhé části Astroytpu se zobrazují prenatální-postnatální biologické zátěže, které mohou ovlivňovat naší psychiku
i zdraví. Jsou to důležité informace pro prevenci našeho zdraví. Může nám to nastínit, kdy můžeme očekávat ve svém životě náročnější období a případně se na to můžeme připravit (prevence).
 

Další součástí Astrotypu je takzvaná "Cesta života", což jsou hexagramy z věštecké knihy "I-ťing". Cesta života se skládá z hlavního životního hexagramu a dále pak z hexagramů pro jednotlivá životní období. Můžeme tak poodhalit, jakými směry se může náš život ubírat, s čím se můžeme potkat, kde máme jasně danou cestu nebo kde máme více možností kudy jít nebo jak se se situacemi vypořádat. Je to plán naší cesty, který jsme si připravili pro tento život, když jsme se rozhodovali pro naše současné zrození. Je to jen plán (mapa), kterého se nemusíme striktně držet a můžeme se vydat i jiným směrem, ale bude nás to pak stát více síly a úsilí.

Nečekejte nějaký podrobný návod, to by pak náš život ztrácel smysl, ale dostanete vždy ty informace, které momentálně potřebujete, abyste se mohli posunout dál. Proto je dobré se k Astrotypu občas vracet, pokaždé naleznete něco trochu nebo i hodně jiného. Vždy záleží na momentálním nastavení a situaci. Může se také stát, že v daný okamžik s vámi I-Ťing nebude promlouvat (nevhodný čas, nevhodná otázka a podobně).

K Astrotypu dále přidávám: vaše příznivé a nepříznivé směry, osobní zářící číslo Ming Gua, numerologii data narození, numerologii jména a další astrologické informace dle situace a zakázky.


Koreláty vztahů

Jak spolu budeme vycházet? Korelát vztahu je porovnání dvou Astrotypů a slouží pro porovnání energií dvou entit (dvou lidí nebo člověka a aktivity, jako je svatba, začátek podnikání, můžeme porovnávat energie člověka a jeho zvířecího miláčka, člověka a stavby a jsou i další možnosti). Ukáže se zde, jak na sebe působíme na různých úrovních (intelektuální, mentální, emoční, komunikační, fyzické, sexuální) nebo zjistíme jak na nás bude působit nějaká situace; manželství, podnikání, zaměstnání, škola apod., jestli nás to bude nabíjet nebo vyčerpávat a jak tomu předcházet. Koreláty přinášejí pochopení toho, co se nám děje, můžeme předvídat co se může dít (co ještě není vidět). S pomocí korelátu můžeme nacházet možnosti pro harmonizaci a rozhodování v životních situacích.

 

DALŠÍ NÁSTROJE

Prostor a Ba Gua

Ba Gua (čte se Pa Kua) je nástroj pro práci s časem a prostorem. Ukazuje nám energie v prostoru a na ně působící
(neustále se měnící) energie času. Energie prostoru a času můžeme porovnávat s energiemi člověka (s Astrotypem) a případně podle potřeby navrhovat úpravy prostoru pro posílení nebo naopak oslabení energií v požadovaných oblastech. Ba Gua také zobrazuje přirozený cyklus vývoje energií Jin a Jang, který platí pro jakoukoli aktivitu či životní situaci. Vše probíhá v cyklech. Čím více se tomuto cyklu dokážeme přizpůsobit, tím harmoničtější život pak prožíváme. Pokud se někde až příliš od tohoto cyklu odkloníme, může to pro nás znamenat i konec tohoto života.

Luo Shu, Letící hvězda, energie času

Energie prostoru nejsou statické. Díky vlivům energií času se mění a někdy se mohou převrátit i ve svůj opak. To co nám v prostoru letos pomáhá, nám může v příštím roce naopak škodit. Energie času působí také přímo na nás.
Letící hvězda nám dává informace o změnách energií v čase (energie dne, měsíce, roku, desetiletí a další). Pro stavby je například důležitá energie dvacetiletí, pro člověka je základní jednotkou rok.

Šťastné a nešťastné směry

Šťastné a nešťastné směry se vypočítávají z data narození. Jsou to informace o tom, které světové strany jsou pro nás výhodnější, a které nás naopak mohou vyčerpávat.

Vztahy mezi zvířaty zvěrokruhu

Pomocí tohoto nástroje je možné odkrývat možné konflikty, příznivé a nepříznivé kombinace energií uvnitř v nás nebo ve vztazích.

Stabilita okamžiku

Každý okamžik v sobě ukrývá určitý potenciál (Astrotyp). Nástroj "Stabilita okamžiku jednoduchým způsobem nastíní jestli okamžik narození a nebo nějaké jiné události byl (nebo bude) aktivní, pasivní, vyrovnaný, stabilní nebo nestabilní. Může nám to pomoci při plánování různých aktivit (svatba, založení firmy, uvedení nového nápadu do života a podobně). Také zpětně můžeme poznat jakou energii v sobě daná aktivita ukrývá a podle toho k ní přistupovat.

Čínská numerologie

Čísla jsou symboly a jsou v nich ukryté informace. Máme své životní číslo (vychází z data narození). Ovlivňuje nás také naše jméno, je možné vypočítat číslo jména (změna jména přináší změnu uvnitř vás a také v životě). Vypovídat o něčem může i číslo domu, bytu, patra, ale také číslo autobusu, kterým často jezdíme do práce a podobně.

I-Ťing - kniha proměn

 

 

I-Ťing se prolíná všemi oblastmi učení HAM YU, astrologií, kosmologií, numerologií, medicínou, feng shui. 
Skrze I-ťing jsou přístupné veškeré informace Univerza. Mnoho učenců, vědců (i novodobých) věnovalo a věnuje velkou část života jeho studiu. I-ťing také slouží jako orákulum, pomáhá lidem nacházet otázky na jejich odpovědi.
V I-Ťingu nenalezneme přímá řešení, ale pokud jsme otevření, provede nás k řešení, které je ukryto uvnitř v nás.
Nejlepší řešení můžeme nalézt pouze sami v sobě, nikdy nepřijde z venčí. Z venčí může přijít pouze inspirace.
A inspiraci I-Ťing nabízí. Nepřebírá odpovědnost za naše rozhodnutí. Díku tomu zůstáváme svobodní.
Na I-ťingu si také velice vážím jedné možnosti. Pokud špatně položíme otázku nebo ještě nenastal ten správný čas, nejsme ještě připraveni a podobně, tak nám prostě neodpoví, ale i mlčení je vlastně odpověď.

Takto vypadá hexagram (šest čar):

Pro laika nezáživné, odborník ale vidí spoustu souvislostí mezi čarami a jejich umístěními, s jinými hexagrami a to vše propojuje s otázkou, tím, kdo se ptá a danou situací (zjednodušeně řečeno). 

 

Tel.: 603 802 527,  Email:  kurzy-terapie(zavinac)janpeterka.cz
www.janpeterka.cz